اخبار > روحيه كارآفريني در افزايش بهره وري واحدهاي صنعتي اثرگذار است
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد:

روحيه كارآفريني در افزايش بهره وري واحدهاي صنعتي اثرگذار است

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد از برگزاري اولين جلسه كارگروه تخصصي با حضور بانوان كارآفرين و فعال صنعتي به رياست مدير كل دفتر امور بانوان و خانواده به ميزباني شركت شهركهاي صنعتي استان يزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در ابتداي اين جلسه به نقش فناوری و ورود تكنولوژي به صنعت روز دنيا اشاره کرد و در ادامه به ارائه راهکارها در افزایش بهروری و توسعه صنایع خرد و متوسط پرداخت.

وي مولفه هاي اصلي اثر گذاري بر بهره وري را شامل رقابت پذيري كار آفرين ، نوآوري بهبود فضاي كار و شفاف سازي دانست و به جایگاه والای کارآفرینان درایجاد زمینه  اشتغال تاکید داشت.

مديركل امور بانوان و خانوده استانداري يزد نيز در اين جلسه با اشاره  به اينكه توجه ويژه به كارآفرين زنان، نقش موثري درسلامت اقتصاد و توسعه كشورمان داردخاطر نشان كرد: نقش زنان در چرخه  اقتصادي جوامع ، يكي ازاركان توسعه بوده كه منجر به بهبود كيفيت زندگي ، توزيع متعادل درآمد و اشتغال زائي توام با زير ساخت هايي براي نيل به توسعه پايدار به شمار مي آيد.

فاطمه دانش يزدي با بيان اينكه توسعه اقتصادي زماني اتفاق مي افتد كه همه اقشار جامعه درآن مشاركت كنند و بتوان از همه ظرفيت هاي جامعه استفاده كرد افزود: نصف جمعيت كشور را بانوان تشكيل مي دهند و اگر اين جمعيت را ناديده بگيريم بي شك توسعه اقصادي ميسر نمي شود.

وي ادامه داد: با توجه به وضعيت كنوني اقتصاد كشور كارآفرينان مي توانند حلقه هاي مفقوده و جاهاي خالي اقتصاد را به خوبي پر كنند و در اين بين زنان جامعه ما به عنوان قشري كارا ،مبتكر و با پشتكار كه نيمي از جمعيت كشور را به خود اختصاص داده اند ، مي توانند نقش تعيين كننده اي در حوزه كارآفريني ، اشتغال ، رشد وتوسعه اقتصادي داشته باشند.

دانش يزدي گفت: گسترش روحيه كار آفريني و تربيت و پرورش كارآفرينان در جامعه اثر مطلوبي بررشد اقتصادي و اجتماعي دارد.چرا كه كارآفرينان با استفاده صحيح از امكانات اقتصادي و خلق فرصتهاي تجاري موجب بهبود عملكرد بنگاههايي توليدي و خدماتي مي شوند.

درپايان اين جلسه بانوان كار آفرين در خصوص مسائل حوزه خود به بحث و بررسي پرداختند.

تاريخ: 1397/11/09  | ساعت: ١١:٤٢ | شناسه: ٤٧٢٩ | تعداد نمايش: 87

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج