اخبار > افتتاح دفتر همكاري اموزش شاخه كار و دانش در شهرك صنعتي يزد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد خبر داد:

افتتاح دفتر همكاري اموزش شاخه كار و دانش در شهرك صنعتي يزد

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از افتتاح دفتر همكاري آموزش شاخه كار و دانش در مركز خدمات فناوري و كسب و كار شهرك صنعتي يزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در همایش مشترک آموزش و پرورش ‌استان با شرکت شهرک های صنعتی و آیین افتتاح این دفتر همکاری كه با حضور جمعي از مقامات كشوري و استاني برگزار شد، اظهار داشت: ارائه آموزش هاي فني به دانش آموزان زمينه رشد و توسعه استعداد هاي انها را فراهم خواهد آورد.

وي با اشاره به آموزش هاي ضمن خدمت و عملياتي نيز گفت: ارائه دروس كارافريني و عملي زمينه ايجاد شغل و كارآفريني را در دانش اموزان فراهم خواهد اورد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار يزد در این نشست با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(‌س) و روز پرستار، ‌گفت: آموزش های فنی و حرفه ای بستر مناسبی برای اشتغال زایی جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

"‌علی زینی وند"‌ با اشاره به ضرورت ارتباط آموزش و پرورش و فنی و حرفه‌ای با سازمانهای مرتبط با حوزه کار و واحدهای صنعتی، ادامه داد: باید برنامه ای مدون برای تقویت این بخش وجود داشته باشد تا از جوانان شایسته در حوزه صنعت بهره گرفته شود.

وی افزود: در استان یزد یکی از حوزه هایی که کمتر به آن توجه شده، حوزه مهارت آموزی است ‌و یکی از دلایل دو رقمی شدن نرخ بیکاری در استان عدم توجه به آموزش های مهارتی است که ضرورت دارد توسعه مهارت های فنی و حرفه ای در مدارس و مراکز آموزش عالی مورد توجه جدی قرار گیرد.

زینی وند در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در کلیدواژه های خود توانسته به درک قابل توجهی از مهارت آموزی و آموزش های تخصصی دست یابد و اگر می خواهیم انقلابی در نظام آموزشی کشور ایجاد کنیم لازم ا‌ست بخش قابل توجهی از بودجه کشور در حوزه آموزش به سمت آموزشهای مهارت آموزی سوق داده شود و در ایجاد شغل نیز به سوی مشاغل نو و دانش بنیان حرکت کنیم.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش نیز در این مراسم ضمن تأکید بر اجرا کردن اهداف و برنامه های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با محوریت مهارت آموزی و کارآفرینی برای دانش آموزان، گفت: اقتضائات این سند رویکرد حافظه محوری و کنکور نیست.
"‌
عبدالرسول عمادی" به نبودن توازن در جایگاه کمی و کیفی دانشجو در رشته های مختلف اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه در ایجاد رشته ها به صورت کمی و پرداختن به آنها به صورت کیفی در آموزش عالی دچار مشکل هستیم و اثرات آن در جامعه مشهود است.

عمادی همچنین توجه به جنبه‌های متعدد تربیت در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را ضروری دانست و از مدیران آموزش و پرورش استان ‌خواست از همه جنبه ها به تربیت دانش آموزان اهتمام ورزند.

تاريخ: 1397/10/28  | ساعت: ١٢:٤٠ | شناسه: ٣٩٨٧ | تعداد نمايش: 139

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج