اخبار > افتتاح دفتر نمايندگي مركز آموزش و تحقيقات صنعتي ايران در شهرك صنعتي يزد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد خبر داد:

افتتاح دفتر نمايندگي مركز آموزش و تحقيقات صنعتي ايران در شهرك صنعتي يزد

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از افتتاح دفتر مركز اموزش و تحقيقات صنعتي ايران در مركز خدمات فناوري و كسب و كار استان يزد در شهرك صنعتي يزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در آیین امضا و تفاهم نامه همکاری میان مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی یزد ، موسسه تمدن پویا و مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران اظهار داشت: نقش بخش خصوصی در حوزه تولید بسیار بارز است و مسئولان دولتی ، این بخش را شاخص برتر یزد نسبت به سایر استانها تلقی می کنند.

سيدمسعود عظیمی با اشاره به روند ساخت مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی اظهار داشت: به دلیل نقش خاص بخش خصوصی ، بعد از ایجاد زیرساخت ها ، فضای فیزیکی این مرکز در اختیار این بخش قرار گرفت.

وی با اشاره به لزوم حمایت از شرکت های کوچک تصریح کرد: تلاش ما ایجاد زیرساختهای مغزافزاری برای این شرکتهاست تا بتوانند در رقابت با مجموعه های بزرگ تر ، در میدان بمانند و این کار تنها با ارتقای روش ها ، بالا بردن دانش و شناخت مخاطب ممکن است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی یزد خاطرنشان کرد: در این خصوص مجموعه تمدن پویا با همکاری بخش خصوصی و هیأت امنای مرکز ، تلاش کرده تا فضای تحقیقاتی ، فکری و ترویج و آموزش را در شهرک صنعتی با نگاه فرهنگی و اقتصادی توسعه دهد.

عظیمی با اشاره به افتتاح رسمی مرکز خدمات فناوری و کسب‌و‌کار شهرک صنعتی با حضور معاون وزیر صنعت در هفته آینده گفت: اگر شهرک صنعتی یزد سال گذشته در کشور برتر می شود به دلیل آن است که 15 سال به صورت واقعی توسط بخش خصوصی اداره شده است.

رئیس هيئت مديره شركت خدماتي شهرک صنعتی یزد نيز با بیان اینکه نخستین سنگر امنیت ، اشتغال است ، گفت: صنعتگران برای رقابت با تولیدکنندگان دنیا باید علم و آموزش را محور تلاش خود قرار دهند.

علی اکبر حجت افزود: موفقیت امروز و شناخته شدن شهرک صنعتی یزد ناشی از علاقمندی صنعتگران است.

وی عامل دوم را همکاری مطلوب مدیران دولتی از جمله در حوزه صنعت و شهرک صنعتی عنوان کرد و افزود: متاسفانه در کشور ، کمتر به خردورزی ، آموزش و توسعه مباحث علمی و بهره گیری از دانش و کتاب توجه می شود.

حجت خاطرنشان کرد: هم اکنون در شهرک صنعتی یزد 830 واحد تولیدی که عمده آنها سرشناس و شناخته شده است فعالیت دارد که می توانند با بهره گیری از ظرفیت مرکز خدمات فناوری و کسب‌و‌کار مستقر در این مجموعه ، توان علمی خود را ارتقا دهند.

در پایان تفاهم نامه همکاری سه جانبه میان مرکز کسب و کار ، موسسه تمدن پویا و شهرک صنعتی یزد با حضور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان ، مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد و مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد امضا و تبادل شد.

مرکز خدمات فناوری و کسب ‌و کار ، به منظور ارائه خدمات حرفه‌ای به صنایع کوچک‌ و متوسط استان یزد با تکیه بر ظرفیت‌های مشاوران و مدیران حرفه‌‌ای و نهادهای پشتیبان حول محورهای مشاوره صنعتی ، آموزش و فرهنگ‌سازی ، اطلاع‌رسانی بر آن به منظور ایجاد صنایع رقابتی با خدمات حرفه‌ای در شهرک صنعتی یزد ساخته شده است.

تاريخ: 1397/10/15  | ساعت: ٠٨:٣٨ | شناسه: ٣٦٩٨ | تعداد نمايش: 304

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج